S’mores

VYBAVENÍ

 • Vzduchová fritéza Vortex

INGREDIENCE

 • 150 ml smetany
 • 30 ml plnotučného mléka
 • 180 g hořké čokolády, jemně nasekané
 • špetka soli
 • 8 lotosových sušenek
 • 20 g rozpuštěného másla
 • 12-16 velkých marshmallow

POKYNY

 1. Smíchejte smetanu a mléko v misce a ohřejte v mikrovlnné troubě. Smetanu vyklopíme na nasekanou čokoládu a necháme ji 2-3 minuty rozpustit, poté přidáme trochu soli a promícháme.
 2. Sušenky rozdrťte na drobenku podobnou písku a poté je spojte s rozpuštěným máslem, sušenkovou drobenku rozdělte do 4 zapékacích misek a urovnejte, abyste vytvořili základ.
 3. Na sušenkový základ naneste lžičku čokoládové ganache a misky vložte do mrazáku, aby ztuhly (1-2 hodiny).
 4. Jakmile je čokoláda připravena ke konzumaci, posypte zmrzlou čokoládu marshmellow a grilujte ve fritéze při teplotě 205 °C po dobu 3 minut, dokud se marshmellow neopeče.
 5. Povrch zmrzlé čokoládové ganache posypte marshmallow, poté ji vložte do fritézy a grilujte 2-3 minuty nebo dokud se marshmallow neopečou.
 6. Vyjměte z fritézy a nechte misku 1 minutu vychladnout. Ihned se do nich pusťte, dokud jsou marshmallows ještě teplé a krásně kontrastují s vychlazenou polozmrzlou ganache.

Inspirujte se dalšími recepty

Snadné bagely

Snadné bagely

VYBAVENÍ Vzduchová fritéza Vortex INGREDIENCE 125 g hladké mouky 2 lžičky prášku do pečiva 1 lžička soli 350 g obyčejného řeckého jogurtu 1 rozšlehané vejce 1 lžíce vody POKYNY Ve velké míse smíchejte mouku, prášek do pečiva a sůl. Přidejte jogurt a míchejte, dokud...

Křehké sušenky

Křehké sušenky

VYBAVENÍ Vzduchová fritéza Vortex INGREDIENCE 85 g másla 50 g cukru 120 g hladké mouky Moučkový cukr POKYNY Máslo a cukr utřete do světlé a nadýchané pěny, přidejte mouku a promíchejte. Snažte se nemíchat příliš - těsto se bude drobit. Těsto rozválejte do tvaru...

Sýrové tousty

Sýrové tousty

VYBAVENÍ Vzduchová fritéza Vortex INGREDIENCE 4 plátky kvalitního bílého chleba 3 lžíce změklého másla 2 plátky sýra čedar 2 plátky sýra edam 2 plátky sýra provolone POKYNY Dva krajíce chleba bohatě namažte máslem a položte je máslem dolů do fritézy. Na namazaný chléb...